Badania profilaktyczne mężczyzn 40+

Badania profilaktyczne mężczyzn 40+

Badania profilaktyczne mężczyzn 40+
Infanrix IPV

Czterdziestolatkowie poza badaniami podstawowymi, powinni wykonywać także te specjalistyczne. Dotyczy to także zdrowych mężczyzn. Wśród badań podstawowych obowiązkowym punktem jest morfologia krwi wraz z OB. To badanie należy wykonywać w odstępie 12. miesięcy.

W celu kontroli pracy serca, trzeba pamiętać o elektrokardiogramie. EKG warto powtarzać co 2-3 lata. Badanie to jest szczególnie istotne, ponieważ wszelkie schorzenia serca, wraz z zawałem mięśnia sercowego, często są wykrywane u osób, które ukończyły 40 lat. Profilaktyczne badania powinny dotyczyć także jąder. Poza samobadaniem, ważne jest skontrolowanie ich u specjalisty. Prostata jest kolejnym schorzeniem, które występuje przeważnie u mężczyzn po 40. roku życia. Regularne badania prostaty per rectum, umożliwiają wczesne wykrycie tej choroby. Na takie badanie warto wybrać się co roku.

Mężczyźni często są narażeni na utratę elektrolitów. Chcąc temu zapobiec, warto co 3 lata, udać się na pomiar elektrolitów w organizmie. U mężczyzn znacznie częściej diagnozowane są nowotwory jelita grubego. Jednym z jego objawów jest obecność krwi w kale. Niekiedy świadczy ona o innych schorzeniach. Z tego powodu, bardzo istotnym badaniem jest test na obecność krwi utajonej w kale.

Po ukończeniu 40. lat, należy przeprowadzić badanie słuchu. Ważne są także inne badania, takie jak okulistyczne oraz systematyczne kontrole jamy ustnej w gabinecie stomatologicznym.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *